m&h Infračervené dotykové sondy
m&h Infrared Probing Systems
m&h Infračervené dotykové sondy jsou spínací sondy. Při najetí na plochu obrobku se dotek vychýlí a infračerveným světlem se spínací signál přenese k přijímači v prostoru stroje. Bezporuchový přenos signálu mezi sondou a přijímačem je hlavním kritériem pro spolehlivé měření v obráběcím centru.


m&h Infračervená dotyková sonda IRP25.50


Nová obousměrná sonda m&h IRP 25.50 se vyznačuje modulární konstrukcí. Je možné používat různá měřicí zařízení, nejrůznější prodloužení a dotyky. Sondu tak lze kdykoliv optimálně přizpůsobit různým požadavkům a použitím v obráběcím stroji. Do budoucna se plánuje vývoj dalších sond a senzorů, které mohou být použity na stejném systémovém základu.

Sondy m&h nové generace umožňují současný provoz dvou sond IRP25.50 pouze s jedním přijímačem IRR91.50. Toho lze využít například u strojů se dvěma vřeteny pro měření na obou vřetenech současně.» více
m&h Teplotní sonda IRP25.50-TP


Automaticky eviduje teplotu obrobku jak před, tak také během obrábění (patentováno). To umožňuje řízení výrobních procesů a úpravu parametrů obrábění během výroby. Parametry závislé na teplotě mohou být včetně tolerance přesně stanoveny ještě před tím, než přejde obrobek do další fáze obrábění. Tím je zajištěna konstantní vysoká výrobní kvalita.


» více
m&h Infračervená dotyková sonda IRP40.01


Kompaktní infračervená dotyková sonda IRP40.01 je koncipována pro obráběcí centra a soustruhy. Perfektně se hodí pro měření v obráběcím centru i s nejmenšími nástrojovými upínači. Vybavená upínačem nástrojů s patentovanou technologií THERMO-LOCK® poskytuje sonda i přes velké teplotní rozdíly přesné výsledky měření. Obousměrný infračervený přenos umožňuje použití ve specifických výrobních strojích.


» více
m&h Infrared Touch Probe IRP40.40-LF


The new infrared touch probe has been specially developed for delicate materials and measuring tasks on thin, fragile workpiece geometries. The measuring mechanism, with constant very low trigger forces, can be fitted with different styli and spherical measuring tips from Ø 0.2 mm.
The new touch probe has a 2 sigma repeatability of 1 μm.


» více
m&h Infračervená dotyková sonda IRP40.40-LF


Infračervená dotyková sonda IRP40.40-LF byla vyvinutá speciálně pro citlivé materiály a pro měření geometrií u tenkých a křehkých obrobků. Měřicí ústrojí, které má trvale nejnižší snímací síly, může být osazeno různými doteky a měřicími kuličkami od Ø 0,2 mm. Nová sonda má přesnost opakování sigma 1 μm. I při vyšší rychlosti snímání a větším vychýlení doteku zůstanou snímací síly sondy IRP40.40-LF od m&h konstantně nízké – tím jsou chráněny Vaše křehké a vysoce citlivé obrobky před poškozením.


» více
m&h Infračervená dotyková sonda IRP40.50


Extrémně malá infračervená sonda IRP40.50 o průměru pouhých 25 milimetrů a délce 42,4 milimetrů si najde své místo v každém malém obráběcím centru a poskytuje dostatek prostoru pro možnost měření rovněž na ose Z bez nebezpečí kolize. Sonda IRP40.50 je vysoce přesná a hodí se také pro malé a drobné obrobky díky malé měřicí síle 0,7 N (X/Y). Samozřejmě i sonda m&h IRP40.50 disponuje spolehlivým přenosem signálu HDR.


» více
Pick Up Tool Setter IRPT35.40


With the Pick Up Tool Setter IRPT35.40, tools can be measured in length and diameter on the machine. The Docking Station can be fitted anywhere on the machine table and enables automatic or manual exchange of the tool setter. This means there is nothing protruding out to restrict the working surface. One infrared receiver is used for both touch probe and tool setter.


» více
m&h Infračervený systém ustavování nástrojů IRT35.70


Infračervený systém ustavování nástrojů IRT35.70 s variabilními polohami pro frézky a obráběcí centra. Díky magnetickému uchycení lze systém umístit na nejrůznější místa přímo na stole stroje. Systém, který je patentován, vykazuje velmi vysokou úroveň manuální opakovatelnosti. V prostoru pro obrábění a při obsluze nepřekáží žádné kabely nebo jiný hardware. Měření nástroje a detekci zlomení nástroje tak lze provádět flexibilně pouze jedním přístrojem i u strojů s kyvadlovým obráběním.


» více
m&h Infračervený přijímač IRR91.40


Infračervený přijímač IRR91.40 spolehlivě přijímá a odesílá naměřená data a teplotní údaje. Pracuje se všemi infračervenými sondami společnosti m&h a infračervenými systémy ustavování nástrojů. Přijímač je schopný komunikovat se dvěma rozdílnými snímacími systémy na stejném stroji. Všechny důležité součásti jsou umístěny v nerezovém tělesu a není tak zapotřebí žádné další rozhraní ve skříňovém rozvaděči. Bez kolizních obrysů může být zabudován na stroji nebo ve vřeteníku.


» více
m&h Infračervený přijímač IRR91.50


Obousměrný infračervený přijímač IRR91.50 je schopný současně komunikovat se dvěma snímacími systémy na stejném stroji. Má velké vysílací a přijímací úhly a může být použit u všech infračervených dotykových sond a systemů seřizování nástrojů společnosti m&h.Všechny důležité součásti jsou umístěny  v nerezovém tělese přijímače a není tak zapotřebí žádné další  rozhraní /interface /v elektrické rozvodné skříni.


» více


Print Print