Snímače
Sensors
Komplexní řada snímacích hlav, sond, zásobníků sond a příslušenství od Hexagon Metrology pro souřadnicové měřicí stroje představuje nejnovější vývoj technologie snímání pro souřadnicové měření.

Zahrnuje širokou nabídku standardního vybavení navrženého a vyrobeného za účelem dosažení rychlého a přesného měření. Snímací systémy Hexagon Metrology zvyšují výkon a rozšiřují funkčnost SMS.
Snímací hlavy


Snímací hlava tvoří srdce každého souřadnicového měřicího stroje. V kombinaci se snímací sondou vytváří data měření během kontrolních cyklů.

Manuální hlavy pro dotekové spínací sondy poskytují mimořádné základní možnosti. Automatické snímací hlavy rozšiřují tyto možnosti o kinematickou rychlospojku pro připojení skenovacích sond a laserových skenerů. Naše kontinuální (mikropolohovatelné) hlavy  nabízejí flexibilitu pomocí servopohonu, takže dotek je možné nastavit do libovolného směru.» více

Dotykové spínací sondy


Společnost Hexagon Metrology vyrábí dotykové spínací sondy umožňující rychlá a opakovatelná 3D měření. Vyznačují se dlouhou životností, přesností, snadným použitím, poměrně nízkými náklady a vynikajícím přístupem k obtížně dostupným měřicím bodům. Dotekové sondy se dodávají ve čtyřech verzích s rozsahem měřicích sil od 0,055 do 0,10 N. Jejich připojení se závitem M8 umožňuje přímou montáž na téměř všechny existující ruční i motorizované měřicí hlavy.


» více

Skenovací sondy


Skenování ve své vrcholné podobě – právě to mohou uživatelé očekávat od skenovacích sond Hexagon Metrology. Jak s nejmenším zástupcem těchto skenovacích sond řady HP-S-X1, tak i s většími verzemi řady HP-SX3 a HP-S-X5 lze provádět rychlá a přesná měření profilů a tvarů a také veškerá standardní měření, například samostatné skenování, samostředící měření a kontinuální vysokorychlostní skenování.

Rychlé a přesné měření pomocí vysoce přesných snímačů – právě k tomu jsou určeny 3D skenovací sondy řady HP-S-X.» více

Bezkontaktní snímače


Optické sondy rozšiřují možnosti použití souřadnicového měřicího stroje. Používají se vždy, když je potřeba provést pomocí světla nebo laseru přesnou kontrolu choulostivých součástí, které neumožňují kontaktní měření. Mezi takové součásti patří mimo jiné snadno deformovatelné komponenty nebo desky s tištěnými spoji.

Laserový skener HP-L přesně zaznamená miliony bodů během několika sekund. Výsledný mrak bodů lze potom použít k vytvoření CAD modelu  a součást reprodukovat, přepracovat, zkontrolovat nebo archivovat.

Optická sonda HP-C-VE je kompatibilní s řadou souřadnicových měřicích strojů Hexagon Metrology; používá 2D CCD snímač.» více

Snímače drsnosti


Textura povrchu obrobku je při kontrole kvality velmi důležitá. S pomocí snímačů drsnosti Hexagon Metrology je možné měřit profil povrchu v rámci standardního kontrolního programu souřadnicového měřicího stroje (SMS) bez nutnosti opětovného upnutí obrobku.

Podle typu obrobku a požadavků je možné měřit povrch dotykově nebo opticky a všechna data budou zahrnuta do zprávy o měření.

Doplňte váš SMS o snímače drsnosti Hexagon Metrology.» více

Měniče snímačů, sond a doteků


Měření různých dílů na jednom souřadnicovém měřicím stroji (SMS) poskytuje vysokou flexibilitu z hlediska různých konfigurací snímačů a nastavení stroje.

Řada zásobníků sond a zásobníků doteků Hexagon Metrology provádí rychlé a opakovatelné výměny kombinací sond, nástavců a doteků na snímacích hlavách a snímačích. Univerzální senzorové rozhraní pro ultra přesné SMS rovněž umožňuje plně automatizovanou výměnu snímačů v rámci měřicích programů.» více

Příslušenství


Pokud je nedostatečná hloubka měření nebo je potřeba provádět měření na obtížně přístupných místech, pomohou nástavce snímací hlavy. Hexagon Metrology nabízí řadu nástavců pro zvětšení měřicího dosahu.

Kromě toho je k dispozici široká nabídka doteků pro dotykové spínací sondy z řady různých materiálů, takže je lze plně přizpůsobit dané aplikaci. Mezi tyto typy patří: Diskový dotek, nástavce doteků, hvězdicový dotek, polokulovitý dotek, válcový dotek, paralelní dotek, adaptéry, klouby a křížení.

Skenovací sondy nabízejí špičkový výkon ohledně přesnosti, ale pouze tehdy, když jsou použity spolu s nejlepšími doteky a příslušenstvím. Hexagon Metrology nabízí široké spektrum doteků a příslušenství pro skenovací sondy. Ať potřebujete jakýkoli typ doteku vyrobeného z keramiky, karbidu wolframu nebo uhlíkových vláken s rubínovými, křemíkovými nebo diamantovými hroty, obraťte se na Hexagon Metrology.» vícePrint Print