Multisenzorové a optické systémy
Multisensor & Optical Measurement Systems
U multisensorových technologií je flexibilita klíčová. Flexibilita v metrologii znamená svobodu volby mezi kontaktním a optickým měřením – pomocí jediného měřicího systému. Jedenpřístroj je poté dostatečný pro kontaktní a optická měření všech prvků na jednotlivých dílech.

Pro měření materiálů citlivých na dotyk jsou řešením optické měřicí systémy. Měří nedestruktivně a přesně. Díky všestrannému rozsahu optických měřicích systémů, máme správné řešení pro každou měřicí úlohu.
HP-C-VE Vision Sensor


HP-C-VE je kamera pro SMS. 2D světlo-citlivý CCD snímač a integrované LED osvětlení osvětlují a zobrazují oblast na měřené součásti. Tak je umožněno optické měření rozměrných dílů.


» více

Optiv Classic


Řada Optiv Classic představuje snadný začátek zkušeností s optickým a 3D multisenzorovým měřením. Podstavce všech modelů jsou vyrobeny z granitu. Pro všechny modely jsou k dispozici optické snímače a spínací dotekové sondy.


» více

Optiv Performance


Možnosti systému Optiv Performance s robustní granitovou základnou, osami s mechanickými ložisky a kompletní nabídkou snímačů se dokáží vypořádat s celou řadou měřicích úloh. Univerzální multisenzorový souřadnicový měřicí stroj (SMS), řada Optiv Performance, je upřednostňovanou volbou při měření menších i větších dílů včetně obrobků, jak v laboratořích kontroly kvality, tak ve výrobním prostředí.


» více

Optiv Reference


Prvotřídní nabídkou s ohledem na přesnost měření a provedení je řada Optiv Reference. Zajišťuje vysoce přesná 3D měření s velmi úzkými výrobními tolerancemi. Tuhá žulová konstrukce s nejpokročilejšími materiály, vzduchovými ložisky na všech osách a volitelnými tlumiči vibrací poskytují nepřekonatelné řešení vašich metrologických požadavků.

Exkluzivní provedení Optiv Dual Z- je volitelně k dispozici u všech modelů Reference, nevyjímaje ani kompletní nabídku snímačů a přídavného rozšiřujícího vybavení, např. motoricky polohovatelná snímací hlavice, spínací dotekové a skenovací sondy, otočné stoly nebo duální otočné stoly. Optiv Reference je optimálním řešením pro 3D měření složitých vysoce přesných dílů.» více

Sensors for Optiv


Výhody multisensorové technologiei. Díky kombinaci dotykových a bezkontaktních měřicích sond, poskytují měřicí stroje Optiv výhody několika sond do jednoho multisensorového systému. Nyní lze provádět široký rozsah různých úloh měření dílu pomocí čidla nejvhodnějšího pro jednotlivé úlohy – během jedné operace upnutí a jednoho měřicího programu. Technologie multisensor z velké části odstraňuje potřebu investic do několika různých měřicích strojů. Modulární konstrukce systémů také ponechává otevřené všechny možnosti pro budoucí měřicí úlohy.


» vícePrint Print