Mevi Group - Helmond
Case Study Mevi Group - Helmond

Jak bezpečně zahájit sériovou výrobu

Pro společnosti v oblasti Eindhovenu v Holandsku bez nadsázky platí, že každá má své vlastní čisté prostředí. Platí to rovněž pro společnost Mevi, která se specializuje na procesy, prototypy a zkušební série. Při kontrole kvality spoléhá rodinná společnost na stroj Leitz PMM-C 8.10.6 od Hexagon Metrology.

Mevi je „think tank“ podnik v pravém slova smyslu. Společnost prodává nápady jak zlepšovat procesy, nebo jak je navrhovat od prvních principů. A zároveň vyrábí vysoce přesné mechanické díly. V závodě Helmond – jednom ze tří míst kde společnost působí – jsou to prototypy a zkušební série. Různé typy soustruhů, fréz, brusek a erozivních strojů zde pracují na plný plyn. Koncentrace v hale s čistým prostředím je doslova hmatatelná - inženýři jsou zcela pohlceni prací.

Mevi je zkušebním polem pro velké hráče v regionu: vyvíjejí se zde nové komponenty pro litografické systémy ASML a vyrábějí se jako zkušební díly. Výrobci kopírek, solárních systémů, automobilů a elektronického vybavení rovněž spoléhají na kreativitu a schopnosti společnosti Mevi.

Úspěšné absolvování testu praktického použití
U prototypů a zkušebních sérií je provádění 100% kontroly a adekvátního hlášení nezbytností. Pro společnost Mevi je to jediný způsob, jak se ujistit, že jsou zkoušené výrobní postupy vhodné pro praktické použití. Čísla ukazují, jak je to důležité: například investice do litografického systému může snadno dosáhnout v euro osmicifernéhočísla. Každá jednotlivá komponenta musí spolehlivě plnit svou funkci – kdyby tomu tak nebylo, společnost Mevi by čelila velké ztrátě.

Generální ředitel J. C. M. Colen si je dobře vědom vysoké úrovně kvality, jakou jeho zákazníci očekávají: „Jsme odhodláni plnit požadavky našich zákazníků na velmi vysoké úrovni. Mnozí z našich zákazníků z celého světa používají díly, které jsme vyvinuli, při sériové výrobě. To znamená, že výrobní proces musí být správný. A pro nás to znamená, že naše vývojová činnost musí plnit přísná kritéria kvality. Systém Leitz PMM-C je pro nás záruka, že naše měření jsou přesná a že proces, který vyvineme, bude fungovat spolehlivě.“

Skutečná přesnost
Dříve nebo později si všechny díly najdou cestu z jejich měřicí laboratoře. Díly s tolerancemi tvaru a polohy v řádu jedné setiny mikrometru jsou měřeny pomocí stroje Leitz PMM-C. Podle jeho specifikací je přesnost stroje 0,6 + L/800 mikrometru. Přesnost byla zásadním faktorem, kdy ve společnosti Mevi uvažovali o novém měřicím vybavení.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Zde najdete kontakty na naše servisní a prodejní oddělení

» Kontakty

» Poptávkový formulář

Centrála:
Hexagon Metrology s.r.o.
Litvínovská 609/3
Prosek
190 00 Praha 9
Czech Republic

Pevná linka:
+420 272 680 830
Print Print