Historie

Dvě stě let metrologie – v jediném podniku

Historie společnosti Hexagon Metrology je historií současných i tradičních značek. Dějiny podniku sahají až do 19. století – bohatá studnice bezmála 200letých zkušeností vytváří pevné základy zákaznicky orientovaného jednání a budoucího růstu.

1800s | 1900s - 1950s | 1960s - 2000s | 2010 -


1800s

1819
Ve švýcarském Aarau byla založena firma Kern & Co. Jedná se (spolu s firmou Wild Heerbrugg, založenou asi o 100 let později ve švýcarském Heerbruggu) o jednu z předchůdkyň současné společnosti Leica Geosystems AG.

1833
V USA byla založena společnost Brown & Sharpe, jež se vyvinula v jednu z nejznámějších a nejvlivnějších firem v odvětví obráběcích strojů.

1869
Ernst Leitz přebírá ústav Optische Institute založený o 20 let dříve v německém Wetzlaru a vzniklé společnosti dává název Ernst Leitz.

1900s - 1950s

1911
Ve švédském městě Eskilstuna byla založena firma CE Johansson. Standard švédského zakladatele Carla Edvarda Johanssona byl pokládán za „standard standardů“.

1933
Vzniká společnost Sheffield Gage Corporation. Firma zpočátku obchodovala pod názvem City Machine and Tool Works – což byl podnik založený v roce 1906 Oscarem Polkem v americkém Daytonu.

1945
Založena firma TESA SA. Předchozí čtyři léta tento podnik vystupoval pod názvem TÉLÉPHONIE SA, což byla dceřiná společnost telekomunikační firmy AUTOFON AG. Na nových trzích firma prorazila s mikrometrem MINMETAL®.

1960 - 2000s

1963
V Itálii je založena společnost DEA a téhož roku zde vzniká první souřadnicový měřicí stroj na světě – Alpha. 

1986
Homer Eaton a Romain Granger zakládají firmu ROMER SARL (ROMER France) a na trh uvádějí přenosné měřicí rameno.

1989
Rok založení společnosti ROMER Inc. s cílem prodávat výrobky ROMER France na území Severní Ameriky.

1990
Vzniká společnost Wilcox Associates, Inc. Firma vyvíjí světově špičkový software pro souřadnicové měřicí stroje: PC-DMIS.

1992
Založení švédského koncernu Hexagon AB. Společnost Hexagon Metrology je součástí obchodní sekce skupiny Hexagon Group: Hexagon Measurement Technologies.

1994
Firma DEA se stává součástí skupiny Brown & Sharpe Metrology Group.

1995
Izraelský profesor Amnon Shashua zakládá společnost CogniTens Ltd a vyvíjí první vnitropodnikovou technologii. 

1999
Z dřívější společnosti Leitz Messtechnik vzniká firma MTWZ jako nezávislá entita s 20 zaměstnanci, jež dále vyvíjí stávající měřicí software Quindos.

2001
Do skupiny Hexagon Group jsou integrovány americké společnosti Brown & Sharpe Inc. a Wilcox Inc.

2002
Součástí skupiny Hexagon Metrology se stává metrologická společnost CE Johansson.

2004
Do skupiny Hexagon Metrology ze začleňuje metrologická divize firmy Sheffield Automation LLC spolu s firmami ROMER S.A. (ROMER France) a ROMER Inc. (ROMER USA).

2005
Hexagon získává švýcarskou firmu Leica Geosystems AG.

2007
Skupina Hexagon získává firmu CogniTens Ltd.

2008
Firma m&h Inprocess Messtechnik, vývojáři špičkových systémů dotykových sond, seřizovačů laserových nástrojů a měřicího softwaru, se stala součástí skupiny Hexagon Metrology.

Německá společnost Messtechnik Wetzlar GmbH (MTWZ), výrobci řešení PowerTrain a softwaru QUINDOS, se stala součástí skupiny Hexagon Metrology

2009
Mahr Multisensor GmbH, přední společnost v oboru vizuálního měření a výrobce 3D multisenzorových souřadnicových měřicích strojů, se stala součástí skupiny Hexagon Metrology, a doplnila její portfolio tak, aby skupina poskytovala kompletní řadu optických souřadnicových měřicích systémů.

Došlo k akvizici firmy Mycrona, čímž došlo k dalšímu posílení oddělení multisenzorových a optických systémů skupiny Hexagon Metrology. Firma Mycrona je rovněž výrobcem 3D multisenzorových souřadnicových měřicích strojů vybavených kamerou, laserem, snímáním bílým světlem a kontaktními senzory.

Skupina Hexagon oznámila akvizici firmy Technodigit SARL (Lyon, Francie), vývojáře softwaru 3DReshaper®. Reshaper je kompletní 3D cloudový zpracovatelský software, který přidává dostupnou manipulaci s daty do řady softwaru PC-DMIS.

2010-

2011
Skupina Hexagon Metrology posílila svou pozici v oblasti optických systémů pomocí společného podniku se společností Dongguan Seven Ocean Metrology Vision Co., Ltd. Seven Ocean Metrology Vision je zavedená vedoucí společnost v oboru vizuálních měřicích technologií, která za své technologické inovace získala řadu ocenění. Tento společný podnik pomohl skupině Hexagon Metrology dále posílit její nabídku optických vizuálních technologií.

2012
New River Kinematics, inženýrská společnost, která vyvíjí a podporuje software pro špičkové přenosné měřicí přístroje, se stala součástí skupiny Hexagon Metrology. New River Kinematics je známá zejména díky produktu SpatialAnalyzer®, což je softwarové řešení pro špičkové přenosné měřicí přístroje, které je dobře přizpůsobené pro řadu přenosných produktů CMM skupiny Hexagon Metrology.

2014
Hexagon přebírá společnost Vero Software. Vero Software je britská softwarová společnost se silnou značkou a prověřenou historií spokojených zákazníků. Software společnosti podporuje konstrukční a výrobní procesy řešeními pro programování a řízení obráběcích strojů a řeší narůstající nároky na dosažení efektivity výroby a současně vysoké výstupní kvality.

2015
Hexagon přebírá společnost Q-DAS. Společnost Q-DAS sídlí v Německu a má kanceláře a partnerské distribuční společnosti po celém světě. Portfolio softwaru společnosti Q-DAS, které je již v současnosti kompatibilní s řešeními skupiny Hexagon i jiných dodavatelů, se široce využívá ve výrobních sektorech, kde vysoké výrobní objemy a rozměrová kvalita vyžadují statistickou analýzu – například v automobilovém průmyslu, kde je Q-DAS de facto standardem. Hexagon a Q-DAS mají v úmyslu udržet pozici společnosti z hlediska technických partnerů a zachovat platformy Q-DAS otevřené vůči četným poskytovatelům systémů, které v současnosti podporují.

Co přinese budoucnost?
Skupina Hexagon má silnou základnu pro budoucí vnitřní růst. Společnost Hexagon rovněž vyhodnocuje rozsáhlou řadu firem s potenciálem posílení produktového portfolia společnosti Hexagon či dalšího zlepšení prodejní sítě na nových i stávajících trzích.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Zde najdete kontakty na naše servisní a prodejní oddělení

» Kontakty

» Poptávkový formulář

Centrála:
Hexagon Metrology s.r.o.
Litvínovská 609/3
Prosek
190 00 Praha 9
Czech Republic

Pevná linka:
+420 272 680 830
Print Print