Bezkontaktní snímače
Non-Contact Sensors
Optické sondy rozšiřují možnosti použití souřadnicového měřicího stroje. Používají se vždy, když je potřeba provést pomocí světla nebo laseru přesnou kontrolu choulostivých součástí, které neumožňují kontaktní měření. Mezi takové součásti patří mimo jiné snadno deformovatelné komponenty nebo desky s tištěnými spoji.

Laserový skener HP-L přesně zaznamená miliony bodů během několika sekund. Výsledný mrak bodů lze potom použít k vytvoření CAD modelu  a součást reprodukovat, přepracovat, zkontrolovat nebo archivovat.

Optická sonda HP-C-VE je kompatibilní s řadou souřadnicových měřicích strojů Hexagon Metrology; používá 2D CCD snímač.
HP-C-VE Vision Sensor


HP-C-VE je kamera pro SMS. 2D světlo-citlivý CCD snímač a integrované LED osvětlení osvětlují a zobrazují oblast na měřené součásti. Tak je umožněno optické měření rozměrných dílů.


» více
HP-L Laserový skener


Laserový skener HP-L poskytuje řadu výhod pro měření v rámci kompletního a výkonného balíčku na klíč s rychlým zachycováním mraků bodů včetně: kontroly geom. prvků s CAD (tenkostěnné a plechové díly) a kontroly obecných tvarových ploch s CAD a reverzní inženýrství (rekonstrukce CAD modelu) .  Sonda je k dispozici pro SMS GLOBAL, ALPHA, DELTA, LAMBDA a BRAVO od Hexagon Metrology, což umožňuje plně automatizovaný provoz systémů.


» více
Optický snímač PRECITEC LR


Optický snímač PRECITEC Lateral Resolution (LR), nabízející vynikající kvalitu měření pro řadu složitých povrchů a typů materiálů, je univerzální laserový skener s bílým světlem pro celou řadu průmyslových aplikací včetně měření drsnosti a síly stěny.

Snímač PRECITEC LR přidává možnost bezkontaktního měření k dotykovému snímání a skenování souřadnicových měřicích strojů (SMS), a lze ho automaticky vyměňovat s dotykovými sondami, takže vzniká multisenzorové, komplexnější měřicí řešení.» více


Print Print